23.4.2019 << Kategorie: A muži

Naše první mužstvo nedovezlo ze Starče ani bod.

Stařeč - SK MB "A"  4:2 (0:1)

Sestava: Dvořák - Mario Premar, J. Benda, Novotný, K. Svoboda - Puchnar, Horecký, Stark, Kosmák (76. Pařízek), P. Benda - A. Svoboda

Branky: 48., 87. Rostislav Ježek, 54. Roman Linhart, 75. Marek Bříza - 19. Jan Horecký, 70. Kamil Svoboda

Úvod utkání patřil našim fotbalistům. Hned v 6. minutě se po centru Kamila Svobody zjevil před prázdnou brankou Stark, ale z malého vápna trefil pouze tyč. O dvě minuty později z další akce pelášil Aleš Svoboda sám na brankáře, ale ten jeho únik zastavil. V 13. minutě se poprvé osmělili i domácí, ale domácího útočníka vychytal Dvořák. Hned z protiútoku si vytvořili šanci naši fotbalisté, kdy Horecký krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Petra Bendu, ale ten opět nechal vyniknout domácího brankáře. První branky utkání se diváci dočkali v devatenácté minutě. Horecký si postavil trestný kop z dobrých 25 metrů a krásnou střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre. V 24. minutě se znovu nadechli domácí, ale hlavičku útočníka z malého vápna reflexivně vyrazil Dvořák. O další tři minuty později si postavil další trestní kop Horecký, ale proti stála tentokrát spojnice tyče a břevna. Ve 40. minutě se domácím konečně podařilo Dvořáka překonat. V čas ho však na brankové čáře zastoupil mladičký Premar, který míč vykopl.

Vstup do druhé půle patřil pro změnu domácí Starči, která během deseti minut otočila stav zápasu. Nejprve Ježek přehodil vyběhnuvšího Dvořáka a druhý gól přidal o pár chvil později Linhart, který po rohovém kopu hlavičkoval nikým neobsazen mimo dosah budějovického brankáře. To naše fotbalisty nakoplo a vyústěním tlaku byla vyrovnávající branka Kamila Svobody, který zůstal po přetaženém centru úplně volný a z rohu vápna trefil odkrytou část branky přesně - 2:2. Pomyslné misky vah přehoupli na svoji stranu domácí v 72. minutě, kdy přihrávku pod sebe zužitkoval Bříza. Šanci na vyrovnaní měli naši borci o osm minut později. Aleš Svoboda utíkal sám na domácího brankáře, před vápnem byl stažen domácím Laušem, který po faulu zamířil rovnou do sprch. Z následného přímého kopu trefil Horecký pouze zeď. Konečný výsledek zápasu stanovil tři minuty před koncem aktivně hrající Ježek, který znovu přehodil brankáře Dvořáka.