ČLÁNKY
 Starší žáci vyhráli i čtvrtý jarní zápas
 7.5.2019 << Kategorie: Starší žáci

V sobotu 4. 5. st. žáci porazili na domácím trávníku mužstvo Valče 3:2

Ve čtvrtém jarním mistrovském zápase dosáhli starší žáci čtvrtého vítězství, ikdyž se nerodilo vůbec hladce. Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale přece jenom jsme drželi o něco více míč na svých kopačkách. Tradičně jsme neproměnili šance. Do vedení jsme se dostali v 8. minutě, kdy O. Haza zpětnou přihrávkou našel volného Matěje Kotlára, který do téměř prázdné branky vsítil první gól utkání - 1:0. Pak se osmělili i hosté a ve 12. minutě z rychlého protiútoku vyrovnali – 1:1. Potom jsme neproměnili vytvořené šance. Do vedení nás přece jen dostal Filip Nguyen po rohovém kopu střelou k tyči ve 29. minutě – 2:1. Tak skončil první poločas.

Ve druhém poločase jsme se snažili kombinačně přehrát soupeře, ale ani ty nejvyloženější šance jsme neproměnili. Tak přišel zákonitě trest, kdy po zmatcích v naší obraně hosté vyrovnali na 2:2. Naštěstí o dvě minuty později v 52. minutě odpověděl střelou nad brankáře Pavel Kolman a opět jsme vedli 3:2. Hosté se ještě snažili o vyrovnání, ale kluci už dovedli zápas do vítězného konce. Největší šanci Valče na vyrovnání zastavila těsně před koncem tyč, Dnešní vítězství bylo hodně vybojované, o to však bylo cennější.

SK M. Budějovice - Valeč 3:2 (2:1)

Branky: Kotlár, Nguyen, Kolman

Sestava: Rumíšek - Kundrum, Kodajek, Liška - Kotlár, F. Nguyen, O. Haza - Kolman

Střídali: Pojezný, Růžička, Kanaval