Město MB

ČLÁNKY
 Starší žáci popáté z pěti jarních zápasů vyhráli
 12.5.2019 << Kategorie: Starší žáci

V neděli 12. 5. starší žáci zajížděli za velmi chladného počasí na hřiště Třebelovic a vyhráli 4:2. Po polovině soutěže se vyhřívají na 1. místě tabulky „zlaté“ skupiny okresního přeboru

V pátém jarním utkání jsme zajížděli do Třebelovic, se kterými jsme na podzim prohráli oba zápasy, a na jejich hřišti dokonce utržili debakl 6:0. K zápasu jsme chtěli přistoupit s touhou odčinit obě prohry. K tomu jsme byli  posíleni vědomím, že jsme na jaře všechno vyhráli.

Do utkání jsme vstoupili dobře a už ve 4. minutě kapitán Jakub Kodajek prošel středem hřiště až před brankáře, kterého nadvakrát překonal – 1:0. Dále jsme pokračovali ve velmi aktivní hře, kdy jsme nechtěli domácí pustit ke kombinační hře, kterou mají velmi dobře zvládnutou. A ve 13. minutě udeřil Filip Nguyen po rohovém kopu, kdy na zadní tyči nekompromisně uklidil míč do sítě – 2:0. Poté přišla vyrovnaná pasáž, kdy se obě mužstva střídala v ohrožení soupeřovy branky. Zajímavá situace nastala ve 24. minutě. U střídaček jsme se dostali k autovému vhazování, které jsme rychle rozehráli (domácí „asi“ avizovali střídání, rozhodčí však nechal pokračovat ve hře), Jan Liška pláchl do rozhozené obrany a naservíroval míč F. Nguyenovi před branku a ten se z „první“ trefil. Gól byl uznán, ale po vehementním dožadování domácí střídačky rozhodčí po chvíli gól odvolal a my jsme znovu vhazovali. Přesto jsme nikdo toto rozhodnutí nijak nekomentovali a nechali plynout hru dál. Bohužel za minutu prošel domácí hráč přes naši levou stranu a zakončil pod břevno – 2:1 (místo 3:0 to bylo najednou 2:1, ale asi v duchu fair play byl náš gól právem neuznaný). Do poločasu se skóre už nezměnilo.

Ve druhém poločase domácí více kombinovali a my jsme hrozili rychlými brejky. F. Nguyen ještě tváří v tvář brankáři neuspěl, ale v 47. minutě Matěj Kotlár vybojoval u postranní čáry míč, potáhl a nahrál do šance P. Kolmanovi, který trefil tyč a odražený míč dopravil do brány Ondřej Haza – 3:1. Domácí pak přidali, tvrdou střelu vyrážel Lukáš Rumíšek, ale v 53. minutě už kapituloval po hlavičce – 3:2. Za deset minut nám však dvougólové vedení vrátil po samostatném průniku Filip Nguyen – 4:2. Domácí se však ještě nevzdali, během jedné akce nastřelili dvakrát břevno, ale víc se jim nepodařilo, a tak si odvážíme ze hřiště kvalitního soupeře cenné vítězství.

Třebelovice - Moravské Budějovice 2:4 (1:2)

Branky: 2 F. Nguyen, J. Kodajek, O. Haza

Sestava: Rumíšek - Kundrum, Kodajek, Kanaval - Kotlár, F. Nguyen, Liška - Kolman

Střídali: O. Haza, Růžička,