KONTAKT
VÝROČÍ 100 LET FOTBALU

Město MB

ČLÁNKY
 Starší žáci v posledním zápase porazili Třebelovice a skončili jen díky horšímu skóre na 2. místě
 16.6.2019 << Kategorie: Obecné

V sobotu 15. 6. porazili na domácím hřišti Třebelovice 6:4 a v nejlepší zlaté skupině okresního přeboru obsadili 2. místo za mužstvem HFK Třebíč B. O pořadí rozhodlo skóre, poněvadž oba vzájemné zápasy skončili vítězstvím hostujícího mužstva v poměru 4:5.

Utkání se hrálo za velkého tepla a na našem umístění v tabulce už nemohlo nic změnit. Do utkání vstupovali dva naši klíčoví kluci limitováni zraněními – kapitán Jakub Kodajek (bolestivě namožené koleno) a Filip Nguyen (natažený sval).

Začátek se nám nevydařil a míč častěji drželi hosté a v prvních deseti minutách vytvořili několik závarů před naší brankou. Postupně jsme hru vyrovnali a od 15. minuty zařadili vyšší rychlostní stupeň a hned to bylo na hře a výsledku znát. V 17. minutě „uklidil“ Pavel Kolman míč k tyči – 1:0. O minutu později dostal opět Pavel Kolman krásnou kolmici a střelou k tyči zvýšil – 2:0. Hosté byli rázem jako opaření a my si dělali před jejich brankou, co chtěli. Ve 20. minutě pronikl po levé straně Jan Liška a nachystal míč před branku Ondřeji Hazovi a ten s klidem k levé tyčce zvýšil už na 3:0. Aby toho nebylo málo, ve 23. minutě unikl opět Jan Liška a střelou z úhlu na bližší tyč posunul skóre na 4:0. Hosté byli zralí na ručník, ale další šance jsme do poločasu už nedali.

Na začátku druhé půle se individuálně prosadil Filip Nguyen a bylo to 5:0. Od této chvíle to kluky pod vlivem vysokého vedení zřejmě přestalo bavit a chtěli to už jen nějak dohrát. Filip už skoro nemohl běhat a Jakub zase kopnout. Hosté se však nevzdávali, přeskupili řady a ve 49. minutě snížili na 5:1. Vzápětí v 50. minutě už na 5:2. Přesto jsme stále byli v klidu a v 60. minutě už to bylo 5:3. I naše šance přibývali, kdy jsme chodili dva na jednoho nebo sami před branku, ale ne a ne zápas rozhodnout, a nechali jsme soupeře pomýšlet ještě na to, že by snad mohl se zápasem ještě něco udělat. Trefili jsme břevno, pak vytáhl výborný zákrok Lukáš proti hostujícímu útočníku. Rozhodčímu se brankostroj zřejmě líbil a tak nastavoval snad čtyři minuty. V jedné z nich už to nevydržel Jan Liška, prošel zleva a z ostrého úhlu nekompromisně pod břevno bombou zvýšil na 6:3. Hosté ještě po rozehrávce pěknou střelou k šibenici kosmeticky upravili výsledek na 6:4. Nutno dodat, že Filip i Jakub dohrávali utkání s velkým sebezapřením.

Za celou sezónu, a hlavně za jarní část zaslouží kluci obrovskou pochvalu. Umístili jsme se na 2. místě celého okresního přeboru s velmi úzkým kádrem deseti hráčů. Všem klukům, kteří přecházejí do dorostenecké kategorie přeju mnoho fotbalových radostí.

Branky:  F. Nguyen, 2 P. Kolman, 2 J. Liška, O. Haza

Sestava: Rumíšek - Kundrum, Kodajek, Růžička, -  Liška , Kotlár, F. Nguyen, - Kolman

Střídali: O. Haza, F. Haza, R. Kanaval